Oblouky

Společnost GC Orthodontic nabízí velmi pestrou škálu oblouků. Hlavní předností je, že vždy a otevřeně komunikuje sílu oblouku. S vývojem materiálu již totiž neplatí, že síla je úměrná tloušťce oblouku. Tzn., že oblouk s větším průřezem může mít nižší sílu. Více informací lze nalézt v sekci Jak na sílu?

BIO-ACTIVE a BIO-ACTIVE light

Oblouky s proměnnou silou – NiTi oblouky IV.generace. Tyto oblouky mění přístup ke klasické ortodontické léčbě, která byla založena na rostoucím průřezu oblouku a tím se postupně zvyšovala síla. Nejdříve se rovnala fronta, pak špičáková oblast a na závěr moláry.

Díky těmto obloukům lze zahájit rovnání všech segmentů na ráz bez překročení doporučených sil Prof. Profitem.

BIO-EDGE (hranaté oblouky)

Oblouky BIO-EDGE jsou termoaktivní oblouky. Jejich zvláštností je, že si můžete vybrat z několika úrovní sil dle potřeby. Přesným a jemným dávkováním síly snadno docílíte požadovaných výsledků.

INITIALLOY (kulaté oblouky)

INITIALLOY oblouky jsou jak název napovídá iniciační oblouky a jsou prvními oblouky co se zavádějí. Opět i zde lze volit z různych úrovní sil. Témeř všechny oblouky máme ve třech silových kategoriích.

Estetické oblouky

Estetické oblouky jsou kategorie sama pro sebe. My nabízíme dvě varianty. Bílý oblouk ALBAFLEX a RHODIEM pokovený oblouk. Máme i zlatou variantu, ale o té se zde nebudeme zmiňovat.

ALBAFLEX

ALBAFLEX oblouky jsou tak trochu unikum. Jedná se o bílé oblouky, které opravdu dlouho vydrží. Máme zkušenosti od zákazníků, že v útech vydržely i přes 6měsíců bez změny barvy. Jak je toho docíleno?

Uvěďme na příkladu kulatého NiTi oblouku 0,017″. Základem tohoto oblouku je kulatý NiTi oblouk 0,014″, na který je nanesena patentovaná slitina kovu tak, že daný oblouk docíl bílé barvy a průměru 0,017″. Tato vrstva pak dlouho vydrží.

Oblouky pokovené RHODIEM

Oblouky pokovéné RHODIEM jsou velmi zajímavou ekonomickou volbou k bílým obloukům ALBAFLEX. Tyto oblouky nemají typicky tmavý kovový odstín, ale jejich barva je spíše do světle šedivé barvy, která není na první pohled okem viditelná. Jednotlivé možnosti naleznete níže v tabulce.

Ostatní oblouky, pruty a jiné příslušenství

Toto není plný výčet všech produktů v oblasti oblouků. Jedná se jen o výběr základního a nejčastěji námi dodávaných produktů. Plný výběr naleznete v sekci Katalogy ke stažení.